Ntfs Drive Protection Kullanımı

Bu sayfada tarif edilen “Ntfs Drive Protection” programı standart kullanım için değildir. Koruma uygulamasındaki 1. ve 2. adımı yapmadan bu ayarlara başlamayın!

“Ntfs Drive Protection” bilgisayara kurulumu gerekmeyen bir programdır. Virüs bulaşmış flash diske koruma koymak ve “güvenlik erişim izin” ayarlarını yapmak için öncelikle, “Ntfs drive protection” zip’li dosyayı bu linkten bilgisayarınıza indirip (winrar gibi bir programla) klasöre açın ve klasör içindeki “DriveProtect.exe”yi çalıştırınız. (Programı flash disk içinde çalıştırmayın) Programın sayfası sordum.org/8117

Not: Program, bilgisayarda USB disk takılı değilse “Çıkarılabilir Sürücü Bulunamadı” uyarısı verir. Ayrıca ikincil (örn:”D”) sabit disk koruması yapmak istenirse “Tüm Sürücüleri Göster” kutucuğu işaretlenmelidir. Program sadece (C) sistem diskini göstermez. EVERYONE özelliği olmayan usb diske everyone eklenmek ile ilgili tarif aşağıda yapılmıştır.

Bilgisayarda takılı birden fazla flash disk varsa “Hedef Sürücü:“den koruma koyacağımız flash diski seçin. Görüntüde olduğu gibi. Unutmayın, işlem yapılacak disk mutlaka boş olmalıdır.

ndp1

Sonra, aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kırmızı ok işaretli “Korumayı Aç” tıklanarak işlem tamamlanır. Yeşil ok işaretli kilit kapalı duruma gelecektir. Artık flash belleğimiz korumalı olmuştur.

ndp2

UYARI: Bu işlem yapılırken “Korumasız Dosya ve Klasör Listesi” ile “Tüm Dosyaların İzinlerini Sıfırla” kutucukları boş bırakılacak. Diğer ayarları karıştırmayınız.

* * *

Şimdi 4. adımdan devam edebilirsiniz »

EVERYONE

Bazı usb disklerde Everyone grup ya da kullanıcı adı olmaz, aşağıdaki gibi dört madde vardır.

1- Authenticated Users

2- SYSTEM

3- Administrators (…)

4- Users (…) 

İşte o zaman yukarıdaki Ntfs Drive Protection programı ile bu diske Everyone özelliği kazandırılabilir. Bunun için linkteki 2. adımı uyguladıktan sonra Ntfs Drive Protection programında Tüm Sürücüleri Göster kutucuğu tiklenip, Hedef Sürücü: den üzerinde işlem yapılacak olan disk seçilir. Disk boş olmalıdır.

Diski seçerken çok dikkatli olmalısınız, yanlışlıkla bilgisayardaki “D” gibi ikincil diski sakın seçmeyin. İşlem sonunda disk özellikleri aşağıdaki resimde olduğu gibi 4 madde sıfırlanır ve Everyone maddesi gelir. Buradaki işlemi bitirdikten sonra linkteki 4. adımdan devam edebilirsiniz.

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*